اخبار جشنواره

نشست تخصصی کارشناسان رسانه ، فضای مجازی و کانون های فرهنگی

به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ صبح امروز جلسه هم اندیشی پیش برد اهداف موضوعات جشنواره و گسترش فعالیت های آن برگزار گردید که مهمانان به بیان دیدگاه های خود پرداختن و در ادامه حمایت هرچه بیشتر از جشنواره را به مسئولان برگزاری اعلام کردند.

در این جلسه حجت الاسلام صادق زاده جانشین مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان اصفهان؛ به معرفی مجمع و اهداف برگزاری نشست های تخصصی پرداختن و از اعضای جلسه خواستن تا نظرات ارزنده و سازنده خود را به جشنواره اعلام دارند.

صفری مسئول بسیج رسانه استان اصفهان؛ در صحبت های خود افزود بیایید همه با هم یک دست شویم وبا تشکیل اتاق فکر در زمینه این واجب فراموش شده قدم برداریم و شبهات را برطرف کنیم. ایشان در ادامه افزودند که در حوزه امربه معروف و نهی از منکر همیشه جای کار دارد.

طباطبایی مدیر انجمن سینما جوان اصفهان؛  در ادامه جلسه به ارائه آمارهایی از هنجارهای جامعه پرداختن و اشاره کردند که هر زمان در حوزه امربه معروف کار را شروع کنیم دیر نیست. چرا که هنجرها در جامعه بیداد میکند. ایشان به صحبت های حضرت آقا استناد کردن که فرمودن در جامعه بایستی یک لباس ضد گلوله پوشید تا بتوانیم در مقابل هجمه های فرهنگی مقابله کرد. طباطبایی در ادامه افزود؛ راهکار حل مشکلات امروز، شیمی درمانی است و با ساماندهی افراد متخصص میتوان کار را آغاز کرد. افراد ساماندهی شده متخصص با راهکارهایی که میدهند و عمل به آن راهکارها میتوان نقش تاثیری گزاری در جامعه ایفا کرد. در آخر اضافه کردند که بایستی به جوانان با اخلاقی خوش، خوبی، دوستی، پیام محبت آمیز نزدیک شد.

فلاح کارشناس فضای مجازی؛ در صحبت هایشان گفتند به نظر من میبایست مصادیق معروف و منکر را به جامعه معرفی کرد. پتانسیل کارهای فرهنگی در جامعه وجود دارد. اگر برای جوانان برنامه ریزی کنیم و آن ها را در مسیر قرار دهیم این مهم امکان پذیر می باشد.

حکمت نژاد مدیر موسسه تبیان اعلام کرد که یکی از موفقیت های موسسه در سال 81 را آن میداند که با توجه به حکومتی بودن سایتمان، آن را به وضوح اعلام نمیداشتیم و در آن سال ها با واگذاری بسته های اینترنت بعنوان هدیه مخاطبان را جذب و در اختیار آن ها خوراک فرهنگی و دینی قرار میدادیم که به نظر می رسد در این عرصه موفق هم بودیم. یکی از چالش های حال حاضر در خصوص امربه معروف تولید محتوا است. در این حوزه می بایست نوع تولید محتوا را تقویت کرد و مهمترین کار تولید محتوای فاخر می باشد و از هنرمندان میتوان کارهای خوب را دریافت کرد.

فانیان مسئول بسیج دانشگاه هنر؛ با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی در شهر های بزرگ و کوچک باهم تفاوت دارد افزود، بایستی برای هر کدام از آسیب ها برنامه ریزی کرد و همچنین برای پیشبرد اهداف کانون های فرهنگی چه بهتر است که آت ها با هم اقدام شوند  تا بتوانند موفق تر باشند.

دکتر استکی ریس مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان اصفهان؛ بعنوان جمع بندی از حضور و نگاه مثبت جهاد فرهنگی حاضرین تقدیر کرد و افزود، فضای مجازی یه سم محلک و یه سرطان می باشد . ولی همچون سرطان نیاز به شیمی درمانی دارد و از همکاران در این حوزه خواست به صورت مردمی و خودجوش دراین حوزه قدم بردارند. ایشان همچنان افزودند؛ طبیعت کار فرهنگی این است که آتش به اختیار باشد و هرکاری میتوانیم باید انجام ذهیم و همچون اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر امربه معروف قرار بگیریم و مقابل استکبار بایستیم.

در نهایت ماجد گودرزی دبیر جشنواره گزارشی از عملکرد و اجرای برنامه های جشنواره اعلام داشت و تاکید کرد که هنرمندان میتوانند در همه جوانب به معرفی کارهای خوب (معروفات) و بد (منکرات) بپردازند. در حوزه های قاچاق کالا، حاشیه نشینی، شعار سال، احسان و نیکو کاری و….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن