اخبار جشنواره

جشنواره در جمع خبرنگاران کار خود را آغاز کرد

ماجد گودرزی صبح امروز در نشست خبری جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای با موضوع امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: وقتی در سطح شهر قدم می‌زنیم و می‌خواهیم در مورد امربه‌معروف و نهی از منکر اقدامی انجام دهیم، ناخودآگاه ذهنمان به سمت عفاف و حجاب و گشت ارشاد سوق پیدا می‌کند در حالی‌ که امر به‌ معروف و نهی از منکر صرفاً این موضوع نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان ؛ وی هدف این جشنواره را زدن یک تلنگری به جامعه و جلب‌توجه مردم به واجب فراموش‌شده دانست و عنوان کرد: از اهداف جشنواره ترویج فرهنگ امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه و بهره‌مندی از ابزار رسانه و فرهنگ و هنر در انتقال آموزه‌های دینی، هوشیاری و بصیرت افزایی در جامعه، افزایش تولیدات متناسب با اهداف انقلاب و اسلام در رسانه‌ها در حوزه ام ربه‌ معروف و نهی از منکر و ترویج معروفات و تلاش برای کاهش منکرات در جوامع اسلامی است.

وی در تشریح موضوعات جشنواره گفت: معرفی منکرات از جمله قاچاق کالا، حاشیه‌نشینی، طلاق، باندهای فساد و فحشا، مواد مخدر، ریا، ربا و دزدی، ترویج معروفات شامل ازدواج، تکریم ارباب‌رجوع، صداقت در کار، صدقه، حجاب، احترام به والدین، صبر، استقامت، ایثار، شهامت، شهادت، حج، زکات، عبادت خالصانه و ارائه راهکارهای متفاوت جهت امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه از جمله موضوعات جشنواره است.

گودرزی در ادامه تشریح موضوعات جشنواره گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر سیاسی نسبت به مسؤولان، مدیران و جامعه، نقش امربه‌معروف و نهی از منکر در پیشرفت جوامع اسلامی و در نشاط جامعه، نظارت مردمی، مطالبه گری و انتقادپذیری و آتش به اختیار در فرهنگ‌سازی امر به‌ معروف و نهی از منکر از دیگر موضوعات جشنواره است.

وی با بیان این که جشنواره در سطح کشوری است یادآور شد: از همه استان‌های کشور به دبیرخانه ارسال اثر صورت خواهد گرفت و 20 آذر آخرین‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه است که بسیج رسانه استان‌ها نیز دبیرخانه‌های خود را برای پذیرش آثار فعال خواهند کرد، علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ مشخص‌شده به 120fest.ir ارسال کنند.

دبیر جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای با موضوع امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه چون دغدغه داریم که همه آحاد جامعه در این جشنواره شرکت کنند، تنها محدودیت شرکت در جشنواره رعایت سقف زمانی و رعایت موضوعات است، مطرح کرد: سه بخش دیداری، شنیداری و عکس جشنواره برای آثار درنظر گرفته شده است و صداوسیما داوران جشنواره را پوشش خواهد داد.

به گزارش خبر گزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلیمن حمیدرضا صادق‌زاده ظهر امروز در نشست خبری جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای که به همت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر و و بسیج رسانه استان اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه در کشور خلا نبود مسئله امر به معروف و نهی از منکر آن گونه که در قرآن عنوان شده است احساس می‌شود اظهار داشت: گاهی اوقات برخوردهایی که در زمینه امر به معروف و نهی ازمنکر صورت گرفته‌اند، اثر معکوس داشته است.

وی با بیان اینکه حتی برخی از دستگاه‌ها تا کنون در بحث امر به معروف و نهی از منکر خلل وارد آورده‌اند، افزود: ما باید به آسیب شناسی در این زمینه بپردازیم و بدون هیچگونه جهتگیری سیاسی عمل کنیم.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی بحث اصناف است، بیان کرد: ایراد کار ما این است که با اینکه بیش از هزاران مورد از مصادیق امر به معروف را به صورت تصویری داریم، اما کمترین تولیدات را درباره خوده بحث امر به معروف و نهی از منکر داریم و تولیدات در این زمینه اغلب کم و ضعیف بوده است.

وی با اشاره به هدف این جشنواره، خاطر نشان کرد: به منظور  ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، این جشنواره را تدارک دیده‌ایم، این جشنواره متعلق به مردم است و ما می‌توانیم آثار تولید شده در این جشنواره را در جامعه انعکاس دهیم.

هدف جشنواره احیای واجب فراموش شده است

در این نشست رئیس بسیج رسانه استان اصفهان نیز با بیان اینکه بحث امر به معروف نهی از منکر بر همه ما واجب است، گفت: انسان بی‌تفاوت نسبت موضوعات پیرامونی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر نداریم.

رضا صفری با بیان اینکه یکی از پیش قراولان در بحث امر به معروف و نهی از منکر اصحاب رسانه هستند، گفت: در این جشنواره قصد داریم این واجب فراموش شده را زنده کنیم و می‌خواهیم درباره این موضوع یک بر انگیختگی اجتماعی را در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ایجاد کنیم.

وی افزود: از فعال‌ترین رسانه جشنواره در پایان  به منظور تقدیر از زحماتشان، تدارکات ویژه‌ای می‌شود.

به گزارش تسنیم، مهلت ارسال آثار 120 روز است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا 20  آذر ماه با مراجعه به سایت جشنواره ارسال کنند؛ هفته اول این جشنواره به هدف قیام عاشورا مبنی بر احیای امر به معروف و نهی از منکر در هفته ابتدایی محرم آغار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن